Image1 Image2 Image3 Image4

Jak studovat na Samouku on-line kurzy

1. Vyberte si kurz, který si chcete zapsat - On-line kurzy

Na Samouku můžete studovat řadu on-line kurzů. Momentálně nabízíme kategorie příprava k přijímacím zkouškám na těžko dostupné vysoké školy, příprava k přijímacím zkouškám na střední školy a diktátový speciál pro základní školy. Kurzy jsou vhodné ke studiu, i když se právě na žádnou školu nehlásíte, ale máte potíže s prospěchem, chcete se připravit na maturitní zkoušky, rozšířit si rozhled, apod.

2. Kurz si prohlédněte

Každý kurz umožňuje prohlídku obsahu a studium některých kapitol zdarma. Nemusíte tak kupovat, jak se říká zajíce v pytli a dopředu víte, do čeho jdete.

3. Pokud se rozhodnete zapsat si kurz, zaregistrujte se na našich stránkách a uhraďte zápisné.

Registrace je nutná, abychom Vám mohli zpřístupnit zapsaný kurz. On-line kurzy na Samouku pořídíte za zlomek ceny než odpovídající prezenční kurzy. Zápisné kurzů udržuje Samouka v chodu. Je využíváno zejména na provoz projektu, úhrady konzultujících lektorů, zkvalitňování obsahu, na financování dalších kurzů a část jde na podporu neziskových projektů. Více informací o tom, jak hospodaříme s vybraným zápisným, naleznete v článku Kam investujeme. Pokud si cenu nemůžete dovolit, nabízíme sociální slevu prakticky v jakékoli výši. Také se můžete s námi zapojit do spolupráce a získat tak nižší cenu.

Úhrada kurzu je možná i ze Slovenska, platí se na slovenský účet, tedy pouze za vnitrostátní poplatek a nehradíte drahou platbu ze Slovenska do Čech. Platba je také možná kartou nebo přímou úhradou z internetového bankovnictví.

4. Po zapsání do kurzu začíná studium

Kurz je Vám přístupný zpravidla vždy po dobu jednoho roku. Studium probíhá ve specializovaném výukovém prostředí, které je zaměřené na eLearning.

Během studia máte k dispozici řadu aplikací, které Vám studium zefektivní, využívejte je: diskutujte s ostatními studenty na fóru nebo v chatu, můžete se opakovaně vracet ke svým výsledkům, přímo z výukového prostředí můžete vyhledávat hesla na wikipedii, atd. V neposlední řadě využívejte možnost konzultací s lektorem, který je pro Vás dostupný v každém kurzu. Konzultovat můžete prakticky všechny nejasnosti, které během studia vzniknou. Pouze bychom Vás chtěli poprosit, abyste nejprve zkusili řádně projít studijní materiály :-).

5. Pokud budete spokojení, doporučte nás

Zájem studentů o studium na Samouku nejenom udržuje tento v ČR unikátní systém v chodu, ale také přispívá k jeho dalšímu rozvoji a zlepšování. Můžeme si vybrat, zda investovat nemalé finanční prostředky reklamní agentuře, abychom Samouka propagovali, anebo se spolehneme na Vaše doporučení. Raději se spoléháme na Vás, naše studenty, a za ušetřené prostředky pořídíme další kurz nebo necháme přidělat další testové otázky k procvičení do stávajícího kurzu. Navíc Vaše doporučení je pro nás signálem, že se Samouk ubírá správným směrem. Děkujeme za ně.